Kasvufaktoritel põhineva ravikosmeetika eripära

Mis on kasvufaktorid ja miks on need inimesele olulised?

Tänu arenenud tehnoloogiale on võimalik saada kasvufaktoreid inimese erinevatest rakkudest. Kui räägime naha kasvufaktoritest, siis on need ained, mida toodavad naharakud terve naha säilitamiseks. Nende ülesandeks on kahjustatud naha paranemise toetamine, naha elastsuse hoidmine, kollageeni tootmine ning naha kaitsefunktsioonide säilitamine.

Organismi rakk vajab oma elutegevuseks täpseid juhiseid. Kasvufaktorid on rakkude aktivaatorid, mis annavad käsu: paraneda, uueneda või jaguneda. Vananedes toodab inimese organism järjest vähem kasvufaktoreid ja muid raku signaalmolekule ning rakukahjustused ei parane hõlpsalt. See mõjutab otseselt meie välimust ja tervist. Tekib vajadus noorendava lisandi järele, et nahk taastada ja saavutada naha nooruslikum olek. Üks viis, kuidas toetada naha normaalset ja tervet olekut ka vananedes on kasutada tooteid, mis sisaldavad kasvufaktoreid.

Mis on kasvufaktori ja kasvuhormooni erinevus?

Sageli ajatakse segamini kasvufaktorid ja kasvuhormoonid, mistõttu tahame omalt poolt rõhutada, et kasvufaktorid ei ole kasvuhormoonid. 
Sisesekretsiooni näärmed toodavad hormoone ja need avaldavad mõju kogu kehale, aga kasvufaktoreid toodetakse rakus ning kasvufaktor toimib ainult lokaalselt. Organismis on sadu erinevaid kasvufaktoreid, mis kontrollivad ligi 200 tüüpi rakkusid meie kehas. Näiteks soodustab kasvufaktor PDGF haavade paranemist ja eemaldab armistunud koe.  

AQ Skin Solutions kosmeetika on hormoonivaba ning baseerub fibroblasti rakuliinidest saadud proteiinidel ja peptiididel – sealhulgas on kasvufaktorid tsütokiinid ja interleukiinid.

AQ patenteeritud kasvufaktoritehnoloogia on heaks kiidetud FDA poolt ning toodetud selleks autoriseeritud GMP laborites. Nii on tagatud AQ toodete puhtus ja kõrge kvaliteet.

Kasvufaktoritehnoloogia on üks efektiivsemaid viise näonahka noorendada. 

Kuna AQ ei kasuta ka kemikaale ega toksiine oma toodetes, siis pikaajaline toodete kasutamine on ohutu ning võimaldab näonahka jätkuvalt hoida noore ja säravana.

Kust on pärit kasvufaktorid AQ Skin Solutions toodetes?  

AQ toodete puhul on kasvufaktorid pärit selleks sertifitseeritud biopankadest, kus inimese kasvufaktoreid toodetakse rangelt kontrollitud tingimustes. Kasvufaktor kui selline pärineb aga inimese terve ja noore naha fibroblasti rakuliinidest, mis on GMP laborites hoolikalt selekteeritud ja immortaliseeritud, et tagada ohutus ning kõrgeim kvaliteet.

Fibroblastid on kasvufaktorite parimaks allikaks ja nendel on põhiline roll haavade paranemisel.

Mis vahe on inimese kasvufaktoritel võrreldes taimede või loomade kasvufaktoritega? Kas taime kasvufaktorid töötavad ka inimese nahal?

Tänapäeval müüakse paljusid kreeme kasvufaktoritega, kuid on oluline teada, milliseid kasvufaktoreid toodetes kasutatakse ja kust need pärit on. Kasvufaktorid on väga spetsiifilised signaalmolekulid. 

Näiteks on taimede kasvufaktorid inimese rakkude mõjutamiseks praktiliselt kasutud. Taimed toodavad kasvufaktoreid, mis soodustavad nende bioloogilisi funktsioone. Taimed on täiesti erinevad organismid ja nende bioloogia erineb ilmselgelt inimeste omast. Taimsetest saadud kasvufaktorid ei tööta inimese nahal, sest inimese nahk ei koosne taimerakkudest. 

Mille jaoks AQ Skin Solutions tooteid kasutatakse?

AQ Skin Solutions seerumid on taastavad, tervendavad ja põletikuvastase toimega ning peamised kasutusalad on:

  • Raskekujulise akne ravi
  • Pigmentatsiooni vähendamine
  • Näonaha noorendamine
  • Armide ravi
  • Haavade- ja haavandite ravi
  • Juuste kasvu taastamine
  • Ripsme- ja kulmu karva kasvu taastamine
  • Vaginaalne noorendamine

Milliste protseduuridega koos AQ Skin Solutions seerumeid võib kasutada?

AQ Skin Solutions seerumeid saab kombineerida mitmete ilukliinikute protseduuridega. Peamiselt kasutatakse meie Recovery Serum’it – AQ Taastavat Seerumit koos laserprotseduuride ja mikronõeltega nagu DermaPen ja DermaStamp.

Recovery Serum on kõige kõrgema inimese kasvufaktorite sisaldusega seerum maailmas, mistõttu seda võivad kasutada ainult professionaalid ning Recovery Serum’i peamine kasutusala on akne ravi, noorendamine, pigmentatsiooni vähendamine ja armide ravi või -ennetamine ilukirurgiliste operatsioonide järgselt.

AQ HairComplex+ ’i saab aga kombineerida juukse siirdamis protseduuriga, CO2 laser teraapiaga või peanaha mikronõelumisega, et taastada juuste kasv.

VRS vaginaalset noorendavat seerumit saab kombineerida vastavate ilukirurgiliste protseduuridega või kasutada veel enne kui otsustatakse kirurgiliselt noorendada. VRS vaginaalne noorendav kuur taastab tupe seinte nooruslikkuse, tundlikkuse ja niiskustaseme.

AQ Active Serum toetab aga ideaalselt Botox’i või muude ilusüstide toimet.

Kas AQ Skin Solution’s Recovery Serum võiks aidata siis ka diabeetikuid, kellele on haavandid jalgadel? 
Jah. Recovery Serum’it leiab professionaalsetest erakliinikutest ning haavade ravi teostab medõde või selleks määratud professionaalne kliiniku personal. Võrreldes klassikalise haavaraviga võib AQ Recovery Serum haava ära ravida 3 nädalaga, mis tavapäraselt võib diabeetikul avatuna olla kuni pool aastat.

GFIT ™ protseduur kasvufaktoritega ehk kasvufaktoritega indutseeritud teraapia on innovaatiliseim ja tõhusaim viis nahka noorendada. Nii selgub ka 2020 aastal avaldatud uuringus “Effectiveness of growth factor-induced therapy for skin rejuvenation: A case series”

95% uuringus osalenud patsientidest märkas naha tekstuuri paranemist, naha tooni ühtustumist ning paremat naha toonust 95% võrra.

Eesti esimene ilukliinik, kus innovaatilist noorenduskuuri saab teha on Marju Karin Ilukliinik. Protseduurile eelneb tasuta konsultatsioon, et hinnata ära naha olukord ning plaanida sobiv noorenduskuur.

Share: Facebook, Twitter, Google Plus